“Zero to ATPL” başlıklı eğitimimizle toplam 52 haftada ATPL (Airline Transport Pilot Licence) lisansını alacaksınız. İlk 10 haftada alacağınız PPL (Private Pilot Licence) lisansı ile zaten bir “PİLOT” ünvanı taşımaya başlamışken ufukta görünen dünyanın tüm havayolu şirkeyleri ve bu şirketlerin uçakları 52 hafta sonra sizin pilotajınızı deneyimlemeyi bekliyor olacak.

Zero to ATPL(A) Eğitimi paket olarak alınabileceği gibi Modüller halinde de alınabilir.
Toplam 52 haftalık süreç için izlenen yol şu şekildedir:

PPL THEORY (Web Based Training) eğitimi 3 haftadan biraz fazla sürer ve sizi PPL Theory sınavına hazırlayan temel teorik eğitimdir. Bu sürenin sonunda ortalama 1 hafta süren 10 saatlik teorik “sınıf” eğitimi ile birlikte 4 hafta süren 30 saatlik “Radio Telephony Course” Eğitimi ve “PPL Trainig” uçak ve simülatör eğitimleri başlar. PPL Training eğitiminin sonunda 5 saatlik gece uçuşu eğitimi vardır. Bu aşamada PPL Theory Sınavı (5. hafta), Radio Telephony Sınavı (7. hafta) ve PPL Practical Sınavı yapılmış olur. Bu sürede toplam 130 saat teorik 50 saat pratik eğitim alınmış olur ve sınavlarda başarılı olmanız halinde PPL (Private Pilot License) hak edilerek EASA sertifikalı bir PİLOT olursunuz.

ATPL Theory (Web Based Training) eğitimi toplamda 565 saat ve 19 hafta sürer. Hemen arkasından 3 hafta süren ve 85 saatlik sınıf eğitimi ile birlikte toplamda 31 haftanın sonunda, 4 konudan oluşan “ATPL Theory” sınavı yapılır. 6 haftalık Self Study (Web Based Training) ardından bir diğer 4 konudan oluşan ikinci “ATPL Theory” sınavı yapılır. Akbinde 5 haftalık Self Study (Web Based Training) sonunda üçüncü 3 konudan oluşan “ATPL Theory” sınavı yapılır.

47’nci hafta itibariyle 1 hafta sürecek MEP (Multi Engine Piston) eğitimleri sınıfta 7 saat, pratik olarak 6 saat şeklinde tamamlanır ve dördüncü ve 4 konudan oluşan “ATPL Theory” sınavı gerçekleştirilir. Sınav sonrası vakit kaybetmeden 4 hafta boyunca 55 saatlik Instrumant Rating uçuş pratiği ve 15 saatlik CPL (Commercial Pilot License) uçuş pratiği ile birlikte eğitim tamamlanıp 52’nci haftada IR –MEP (Instrument Rating – Multi Engine Piston) Practical sınavı ile birlikte CPL Practical sınavı yapılır. Toplam 9 sınavdan başarılı not alan adaylar artık “EASA” onaylı ATPL (Airline Transport Pilot License) sahibi “PİLOT” ünvanını almaya hak kazanır.